Kompleksi Turistik Tropikal

 
hotel rating stars

Lagja 13, Plepa, Durres, Shqiperi

Hotel Tropikal Resort është një nga kompleks me te mira ne Durres, ne zonen e plazhit me te njohur, Plepat. Hoteli mbulon një territor me një sipërfaqe prej 9 hektarësh, me shume hapësirë të gjelbër, palma dhe kopshte te bukur. Ky kompleks ofron një plazh privat në detin Adriatik, një pishinë të madhe dhe disa bare e restorante. Në verë kompleksi ofron programe të ndryshme argëtimi dhe disko verore me balerinë profesionistë nga i mirënjohuri " Club Venu " në Tirane. Tek Kompleksi Tropikal ka diçka për të gjithë ku stafi profesional e miqësor plotësojnë këtë tablo.

Silver award by Authentic Albania Quality Mark Tropikal Resort is honoured Silver Award by Authentic Albania Quality Mark

Mire, 2.8/5.0

SHËNIM: Nëse dëshironi të bëni një rezervim, ju lutem plotësoni formën tek faqja e kontaktit me hollësitë e kërkesës suaj dhe ne do t'ju kontaktojmë me informacion të mëtejshëm.

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Dhome dhe kushte per persona me aftesi te kufizuara
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Kasaforte ne recepsion
 • Shkembim valute
 • Kopsht
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizion
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Pajisje tualeti personale
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur
 • Kend lojrash per femije
 • Fushe volejbolli

During the low season (01/01-30/06 &01/09-31/12) reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night. During the high season (01/07-31/08) reservations cancelled at least 72 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 72 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 14:00

Checkout: 11:00